Takom 6002 1/350 Ölçek, P Sınıfı Zeplin, Plastik Model Kiti (TK6002)

Marka : TAKOM
Fiyat : ₺1.688,40(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 8
Barkod : 6924007792529

sezon kodu

Ölçek : 1/350 ÖLÇEK

 

Takom 6002 1/350 Ölçek, P Sınıfı Zeplin, Plastik Model Kiti

Marka: Takom
Stok Kodu: TK6002
Ölçek: 1/350 (Gerçeğinin 350 kez küçültülmüş modelidir)
Tipi: Model kit (yapıştırarak birleştirmek ve boyamak gerekir)
Malzeme: Plastik

Zeplin Maketi İçindekiler

 • Plastik enjeksiyon parçalar
 • Dekal
 • Montaj Kılavuzu
 • Photo Etched
 

Zeplin Maketi Özellikleri

 • Plastik parçalardan oluşmaktadır.
 • Parçaları yerinden çıkarmak için çerçeve makası kullanınız.
 • Parçalardaki çapakları temizlemek için maket bıçağı ve zımpara kullanınız.
 • Parçalar arası oluşacak boşlukları dolgu malzemesi (Putty) ile doldurun ve zımparalayınız.
 • Kutu içinden yapıştırıcı ve boya çıkmamaktadır.
 • İçerisindeki montaj kılavuzu ile gerekli birleştirme işlemlerini yapabilirsiniz.
 • Kılavuzda belirtilen renklerle boyamanız tavsiye edilir.
 

BU ÜRÜNÜ BİTİRMEK İÇİN İHTİYACINIZ OLAN MALZEMELERİ SAYFANIN EN ALTINDA BULABİLİRSİNİZ

 
Hobbytime Yorumu

Zeplin P tipi (veya: sınıf P), Birinci Dünya Savaşı'ndan kalma bir Alman hava gemisi sınıfı için kullanılan bir terimdir. Bu sınıftaki hava gemilerinin prototipinin uçuşu Mayıs 1915'te gerçekleşti. Üretim sırasında bu türden 22 uçak yaratıldı. İlk ünitelerdeki tahrik, her biri 210 HP gücünde dört adet Maybach 3M CX motorla sağlanıyordu. Zeplin 163,5 metre uzunluğundaydı ve mürettebatı 19 kişiden oluşuyordu. Güverte silahları 7 ila 8 adet 7,92 mm makineli tüfekten oluşuyordu. Makine ayrıca 2.000 kilograma kadar bomba yükü taşıyabiliyor.

Zeppelin P tipi hem Alman ordusunun hem de donanmanın ihtiyaçlarına yönelik üretilmiş bir zeplin türüdür. Bu tür hava gemilerinin ana hedefleri Baltık ve Kuzey Denizleri üzerindeki devriye görevleri ve 1915-1916 döneminde Büyük Britanya'ya bombalı saldırılar gerçekleştirmekti. Ordu hava gemileri ayrıca Batı, Doğu ve Güneydoğu Cephelerinde de görev yaptı. Bu tip zeplinler, M tipi hava gemilerinin modernizasyonu olarak yaratıldı ve asıl değişiklik, boyutlarının arttırılması ve uçuş menzilinin genişletilmesiydi. Bu tip hava gemilerinin sonraki versiyonlarında, tahrik olarak daha güçlü yeni motorlar kullanıldı. 1915'in sonunda, P sınıfı hava gemileri, boyut olarak daha da büyük olan ve daha yüksek irtifalara ulaşabilen Q modeliyle desteklendi ve yerini aldı.

 

Takom Hakkında

Takom, Çin merkezli bir başka tanınmış ölçekli model markasıdır. Şirket, ayrıntılı kitlerinin kalitesi ve farklı dönemlere ve çatışmalara ait askeri araçlara ve tanklara odaklanmasıyla itibar kazanmıştır. Takom'un modelleri doğrulukları ve detaylara verdikleri önem ile karakterize edilir. Şirket, gerçek araçların aslına sadık bir şekilde çoğaltılmasını sağlamak için en son kalıp yapım teknolojisini kullanıyor. Kitleri genellikle geniş bir parça ve aksesuar yelpazesi içerir ve modelleyicilere modellerini tercihlerine göre kişiselleştirme ve detaylandırma olanağı verir. Takom, Panzer ve T-55 gibi ikonik tanklar da dahil olmak üzere çok çeşitli olağanüstü modeller piyasaya sürdü. Ayrıca farklı dönemlere ait zırhlı araç, piyade savaş aracı (IFV) ve diğer askeri araçların modellerini de ürettiler. Takom, tank ve zırhlı araçların yanı sıra uçak, gemi ve sivil araçlar gibi diğer alanlara da yöneldi. Ancak asıl odak noktası askeri modeller olmaya devam ediyor.

Maket Yapım Kılavuzu
Ölçek
1/350 ÖLÇEK
STOK DURUMU
YENI
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR